Etusivu Kirjaudu sisään Rekisteröidy

Kotiseutukisa 2020

Klikkaamalla osallistujan nimeät näen hänen pinnalistansa. Klikkaamalla otsikkoriviä taulukon voi lajitella.

Sija Nimi Sijainti Pinnat Spondet km h
1. Pekka Suhonen Kangasala, keskusta 167 167    
2. Jouko Metsälä Sastamala, Meskala 151      
3. Juha Tuominen Ylöjärvi, Vahanta 136      
4. Tim ja Pirjo Peltoniemi Orivesi, Myllyjärventausta 74 126 123    
5. Jari Mattila Nokia, Vahalahti 125      
6. Jarmo Koivisto Nokia, Lukkisalmi mökki 122      
7. Kalle Lindeman Sastamala, Uittomiehenk. 5 116      
8. Juha-Pekka Nevalainen Hämeenkyrö, Kyröspohja 115 115    
8. Timo Syrjä Nokia, Tervasuo 115      
8. Timo J Palomäki Hämeenkyrö, Kaipio pihapinnat 115 115    
11. Risto Salonen Hämeenkyrö , Lavajärvi 114      
12. Eila Smolander Orivesi Lyytikkälä Perkiö 113 113    
12. Jarmo Koivisto Nokia, Siuro 113      
14. Ilkka Kaita-aho Urjala, Nuutajärvi, Ryssänkalliontie 8 110      
15. Esko Antila Sastamala, Kiikoinen/Rautalahti 108      
16. Toivo Heikkinen Nuuruksentie 18, Kuhmalahti 101      
17. Mikael Rytkönen Tampere, Peltolammi, Ketunleivänkatu 7 90      
18. Risto Syrjä Sastamala - Roismala 83      
19. Teppo Salo Vesilahti, Kirkonkylä 81      
20. Arto Uusitalo Vammala, Sammonkatu 80   29 16
21. Pirjo Riihelä Kangasala 76   25  
22. Stacy Siivonen Tampere, Kalevanrinne 71 67    
23. Timo Pensasmaa Tampere, Hatanpää 70 67    
24. Jouko Lahtinen Mänttä-Vilppula 69      
25. Kirsti Suontaka-Jamalainen Pirkkala/Sionkylä 65      
26. Martti Syrjä Tampere, Annala 61      
27. Erkki Hallila Ruovesi, Visuvesi, Aittosaari 60 60    
28. Heidi Kallio-Vänskä Sastamala, Karkku 57   1 2
28. Ville Mäntysaari Ylöjärvi/Haavisto 57      
30. Taru Montonen Tampere, Härmälä, Lepolantie 47      
31. Jyrki Lehtiniemi Parkano, Vahojärvi 43      
32. Aila Ojala Ikaalinen, Riitiala 31      
33. Kim Hietikko Tampere Vehmainen 27      
34. Tuomo Laakso Ylöjärvi, Mutala 16      
35. Tiina Alanko Kangasala, Sahalahdentie 915 14      
36. Päivi Vuorela Lukonmäki, Tampere 12      
37. Teija Koskela Tampere, Kaleva 9      
38. Aila Ojala Ikaalinen, Riitiala 0